Boldogasszony-kápolna és a Pilis Keresztje, Pilisszántó

Pilisszántó, Pilis Keresztje, Pilis Keresztjéhez vezető út, Magyarország

2006-ban szentelték fel a pilisi  Boldogasszony-kápolnát, amely Makovecz első olyan épülete, amely csak kőből és nem fából épült.

A kápolna mögött áll a Pilis Keresztje, melyet 2003. december 20-án állították, és talpazatán a következő felirat olvasható:

“Ez a 12 m magas 6 m méter széles tölgyfa kereszt népünk ősi történelmi múltjának, hazánkat a Pilisből irányító Árpád-házi királyainknak, a Kárpát-medence egymásra utalt népeinek, a Pilisben élt Pálosoknak, azaz Hungáriának állít emléket. Megtestesíti hőseinket, reményeinket, hitünket, vigasztal és biztat! Hazánk eddigi történelmét a Kereszt üzenete írta meg! A pilisi falvak adakozásából állított Kereszt fáját Kápolnásfalu és Csíkmindszent ajándékozta. Törzsének 127 évgyűrűjét a Kárpát-medence másik szent hegyén, a Hargitán gyarapította. Az értékeitől megfosztott, zajos világhoz szóló Pilis Keresztje lelki méregtelenítő helye a hívó szavára ide érkező embereknek. A Kereszt mellől nézve Ziribár hegyszoros fölött december 21-én, az újjászületés hajnalán friss harcosként ébred, az éltető Fény!”

A Boldogasszony-kápolnát 2006. december 21-én szentelték fel. A kápolna Makovecz Imre és Őrfi József tervei alapján készült el. Ez a kápolna volt az első Makovecz épület, ahol az egész csak kőből és nem fából épült. A kupola tetején levő fénynyílást Buczkó György készítette, alakja a szántói Pálos Keresztes Kő formáját kapta.

A kápolnától csodálatos panoráma nyílik.

Pilisszántó, Pilis Keresztje, Pilis Keresztjéhez vezető út, Magyarország

Kövess minket Instagramon!

Kövesd Instagram oldalunk a legfrissebb fotós tartalmakért!

This error message is only visible to WordPress admins

Error: No feed found.

Please go to the Instagram Feed settings page to create a feed.